Geştalt Yaşantı Grupları

Haydi Gel! Yeni bir film seyredelim

Neden neyini çekici bulduğumun bile farkında değilim.

Evlenmeden önce böyle olacağını bilseydim? Sanki o insan gitti, başkası geldi?

Başlangıçta benimle ne kadar da ilgiliydi, şimdi sadece çocukla ilgileniyor!

Neden bütün öfkeli adamlar beni buluyor…

Bunca şeye rağmen neden ondan ayrılamıyorum?

Saçımı süpürge ediyorum, yine de yaranamıyorum!

Eğer ilişkinizde bu ya da benzeri tür sorunlar yaşıyorsanız bu çalışma grubu sizin için.

* Büyüme sürecinde anne babamız arasındaki ilişki biçimini izleyerek, ileride yetişkin olarak sevgili/eş ilişkilerinde nasıl temas kuracağımızı öğreniriz. Çocukken seyrettiğimiz anne-baba ilişkilerine bağlı olarak yetişkinlikte anne-babamızın ilişki biçimini yeniden yaşamakla kalmaz, onların sorun olarak gördükleri alanları biz de sorun olarak görür, bir de üstelik onların yöntemleriyle çözmeye çalışırız. Çözüm, anne-babamızın ilişkisini değiştirmekte ya da eşimizi değiştirmekte değildir. İlişkilerimizde yaşadığımız sorunları çözebilmenin yolu, anne-babamızın ilişkisi ile ilgili olarak seyretmiş olduğumuz filmi değiştirmek ve yeni sahnelerle yeni bir film oluşturmaktır.

* Prof. Dr. Ceylan Daş liderliğinde düzenlenen bu grup, ilişkilerinde yeni ufuklar açmak isteyenler için eşsiz bir deneyim…

Sizi yeni bir film seyretmeye davet ediyoruz!

Katılımcı Görüşleri

* Bunca yıldır içimden gelen bir ses bana hep şunu söyledi durdu : “sen bu değilsin”. Hep uymayan, oturmayan, bana ait olmayan bir şeyler vardı. Ve gördüm ki aslında bana ait olmayanlardan ziyade BEN yoktum. Sanki yeni nefes almaya başladım, 35 yıllık hapis bitti ve doğaya çıktım. Yolculuğa devam etmeye hazırım ve size minnettarım. S.P.

* Ailemi, evliliğimi, oğlumla ilişkimi, anne ve babamla beraberliğimi kurtardınız. Çok önemli farkındalıklarla ayrılıyorum. Eminim hayatımın her boyutu çok daha sağlıklı ve mutlu olacak. İyi ki varsınız. L.Y.

* Bunca yıldır hayatımı olumsuz etkileyen filmi değiştirme şansı yakaladığım için kendimi çok şanlı hissediyorum. Çok şükür çocuklarım bu filmi seyretmeyecekler. Senaryoyu değiştirmek için çok sabırsızlanıyorum. Gerçek mutluluğu yakalama şansını bana verdiğiniz için çok teşekkürler. E.C.

* Çok teşekkür ederim. İçimdeki ağlayan çocuğu susturmaya çalışıyorum. Yıllardır bunun acısındayım. Sizlerin programı, tecrübesi ve yönlendirmesi sayesinde o çocuk ağlamayı bırakıyor. Artık etrafına bakmaya başladı. Bu programın her parçasında yeni bir şey keşfettim hem fikirsel hem duygusal sınırlarım zorlandı. Artık kendi duygularımın yöneticisi benim. Kendimi seviyorum, sizi seviyorum, sevgimi gösterebiliyorum. Mutluyum. F.L.

* En başta bana kazandırdığınız yeni hayatım için size teşekkür etmek istiyorum. o kadar başarılısınız ki doğumum sandığımdan da erken ve kolay oldu sayenizde. Gerçekten çok mutluyum ve yardımlarınızı, bana verdiğiniz emekleri unutmayacağım. Artık yeni bir hayat beni bekliyor. Yeni ilişkiler, yepyeni duygular, paylaşımlar. Hayat artık çok daha güzel olacak. Bana öğrettikleriniz için size minnettarım. K.M.

Yeni bir film izledim. Ama izlediklerim ben de hoş hisler yaratmadı. Ama çok derinlere dokundu, neyi görmek istemediğimi gösterdi. Görmek istemediğimin hayatımda nelere mal olduğunu anladım. Şimdi yeni filmi eski filmden ayırıp hayata uygulama zamanı. Başaracağım. Bu çalışma diğer çalışmalardan çok daha fazla etkiledi beni. Sizlere çok teşekkür ederim. Bana yaşamda bir şeyleri daha düzgün yaşamak için bir fırsat daha verdiniz, rehberlik ettiniz. Çok sevgiler. İ.N.

* Hayatımda düşünmeye bile çekindiğim, kendime anlatmadığım birçok şeyi burada sizlerle paylaştım. Çok çok çok çok zordu… Ama sayenizde işin içinden çıktım. Gözlerim bağlıyken her kapı açılışında sizin geldiğinizi anlayıp bıraktım kendimi. Önce dağıldı parçalarım sonra toparlandım. Sizlere çok teşekkür ederim. S.S.

* Muhteşem bir çalışma oldu. Katıldığım için çok mutluyum. Bir ilişki başlatabilmek, sevgi dolu bir hayata sahip olabileceğime dair çok güçlü bir umut var içimde. Hislerimi belli etmek, isteklerimi söylemek benim için çok kolay artık. Aynı zamanda benim için çok önemli. Buna sahip olmak için mücadele etmeye değer bir hedef. Bunu başaracağım. S.Y.

* Tam işte başarıyorum dediğim anlarda bile, aslında nasıl kendimi kandırdığımı, nasıl da kendimi acıtmaya, üzmeye devam ettiğimi bu kadar güzel nasıl anlatıyorsunuz diye şaşırıyorum. Böyle bir durumda olmak, buradaki herkesle birlikte kendimi keşfetme fırsatı bulmaktan dolayı çok şanslı hissediyorum. Yeni sahnelere doğru umutlu, cesaretli ve güçlü olarak ayrılıyorum. İ.K.

Bunca yıldır hayatımı olumsuz etkileyen filmi değiştirme şansı yakaladığım için kendimi çok şanlı hissediyorum. Çok şükür çocuklarım bu filmi seyretmeyecekler. Senaryoyu değiştirmek için çok sabırsızlanıyorum. Gerçek mutluluğu yakalama şansını bana verdiğiniz için çok teşekkürler. E.D.

© 2023 | Çiğdem Kudiaki resmi web sitesi.
Yazılı materyaller yazarın adı, soyadı ve web adresinin belirtilmesi koşulu ile kullanılabilir.

Made with by Fonksiyon Yazılım